Riigikogu sotsiaalkomisjon tegi ettepaneku muuta kehtetuks tervishoiuteenuste korraldamise seaduse punkt, mis piirab kindlustatud isiku õigust saada haigushüvitist kokku mitte üle 250 kalendripäeva aastas, vahendas meditsiiniuudised.ee.
- Haigla Hamburgis Foto: Scanpix/Reuters
Piirang kaotatakse, kuna see ei ole kooskõlas Euroopa Sotsiaalkindlustuskoodeksi artikliga 18, mis lubab piirata haigushüvitise maksmise perioodi 26 nädalani (182 päeva) iga haigusjuhtumi kohta, kuid ei sätesta ühes kalendriaastas makstavate päevade arvu ülemist piiri.
Lubatud on siiski seada hüvitise maksmise piiriks 546 päeva (78 nädalat), kuid seda kolme järjestikuse aasta kohta.
Muudatus peaks jõustuma tuleva aasta 1. jaanuarist.
Seotud lood
Vähemasti nime järgi peaks elukindlustus kindlustama inimese elu, kuid tegelikkuses jääb inimene, kelle elu habras ja kes tõesti oma elu kindlustamist vajab, sellise lepingu sõlmimisel suurde hätta.
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.